Nowy tomograf dla Nowodworskiego Centrum Medycznego

W Nowodworskim Centrum Medycznym odbyło się oficjalne otwarcie pracowni Tomografii Komputerowej wraz z odbiorem nowego tomografu komputerowego. W uroczystości udział wzięli Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – Wiesław Raboszuk, władze samorządu wojewódzkiego, powiatowego, gmin oraz Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Inwestycja dotycząca zakupu oraz montażu nowego tomografu komputerowego została zrealizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach projektu unijnego pt. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Wartość urządzenia wraz z adaptacją pomieszczeń – niezbędną do jego montażu, instalacji oraz uruchomienia wyniosła 1 675 800,00 zł brutto. W ramach prac m.in. pomalowano ściany, wykonano osłony radiologiczne, wymieniono stolarkę oraz podłogi. Wykonano także instalację elektryczną, wentylację oraz zamontowano klimatyzator typu split.

– Nowa pracownia tomograficzna w nowodworskiej placówce to efekt największego projektu zdrowotnego realizowanego przez samorząd Mazowsza przy udziale środków unijnych – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Na realizację inwestycji przeznaczyliśmy niemal 1,7 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.

Tak nowoczesny tomograf sprawi, że jeszcze więcej pacjentów będzie mogło znaleźć potrzebną dla siebie pomoc. Jestem przekonana, że inwestycja ta przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu pracy personelu medycznego, lecz także do wzrostu satysfakcji pacjentów z otrzymywanej pomocy – dodała radna Anna Brzezińska.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.