Nuncjusz Apostolski zakończył posługę w Polsce

15 marca zakończyła się misja abp Salvatore Pennacchio jako nuncjusza apostolskiego w Polsce. Od tego dnia, czasowo funkcję osoby kierującej watykańską placówką dyplomatyczną w Polsce przejął ks. prałat Pavol Talapka.

„Nuncjatura Apostolska informuje, że abp Salvatore Pennacchio zakończył misję nuncjusza apostolskiego w Polsce. Począwszy od dziś do czasu złożenia listów uwierzytelniających przez nowego nuncjusza apostolskiego, ks. prałat Pavol TALAPKA będzie sprawował funkcje chargé d’affaires a.i.” – czytamy w oficjalnym komunikacie nuncjatury apostolskiej w Polsce.

Pod koniec stycznia papież Franciszek mianował abp. Salvatore Pennacchio rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Poinformowano wówczas, że nuncjusz będzie pełnił swoją misję w Polsce do czasu jej formalnego zakończenia, co 15 marca nastąpiło.

CZYTAJ: Abp Pennacchio w liście do Polaków: pragnę podziękować Wam wszystkim, Drodzy Przyjaciele

Od tego dnia nuncjaturą apostolską w Polsce, która jest watykańską placówką dyplomatyczną tymczasowo kierował będzie ks. prałat Pavol Talapka, nosząc tytuł „charge d’Affaires a.i.” [ad interim].

Ksiądz prałat Pavol Talapka w sierpniu 2022 roku rozpoczął swoją pracę w nuncjaturze apostolskiej w Polsce jako Radca Nuncjatury. Wcześniej posługiwał na palcówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej w Paragwaju, Ghanie i w Chinach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.