O bezpieczeństwie w czasie wakacji. Spotkanie z przedszkolakami

Pierwsza Dama w ogrodach Pałacu Prezydenckiego spotkała się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Warszawie.

Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych grach i zabawach, wśród których najczęściej wymieniane były: rysowanie, śpiew oraz gry i zabawy na placu zabaw. Zapytane, co sprawia im najwięcej radości, odpowiedziały, iż jest to: jedzenie lodów, spędzanie czasu na świeżym powietrzu – w szczególności na placu zabaw oraz granie w ulubione gry.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ojca, Pierwsza Dama przeczytała dzieciom fragment książki, opisującej relację ojca z synem. Książka była także przyczynkiem do refleksji i wspólnej rozmowy o relacjach z rodzicami. Dzieci ochoczo opisywały co robią ze swoim tatą w wolnym czasie, gdzie podróżują i co sprawia im największą przyjemność, a także, czego się w tym czasie nauczyły.

Tematem rozmowy, były także tegoroczne wakacje, które jak podkreśliła Małżonka Prezydenta: powinny przebiegać nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale także w poczuciu bezpieczeństwa. – Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i relaksu. To także czas, w którym powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i swoich bliskich – powiedziała, pytając dzieci o podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku np. nad morzem lub w lesie.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Bez problemu przytoczyły numery telefonów alarmowych. W rozmowie z wychowawczyniami, Pierwsza Dama nawiązała do programów integracyjnych, które stanowią główny cel działania przedszkola. Misją placówki jest tworzenie przestrzeni, gdzie każde dziecko może się rozwijać, we własnym tempie, niezależnie od przeciwności. Praca z dziećmi opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu oraz akceptacji i tolerancji.

Treść programu obejmuje m.in.: edukację moralno–społeczną, metodę „wychowania bez porażek”, zajęcia z psychologiem, różnorodne wycieczki (w tym spotkania ze zwierzętami) oraz zabawy i zajęcia grupowe na świeżym powietrzu.

Życzę Wam wspaniałych wakacji. Bawcie się jak najwięcej, pamiętając, by dbać także o swoje bezpieczeństwo – powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do dzieci.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.