Obchody 100-lecia jednostki OSP w Jartyporach

21 maja w Jartyporach w powiecie węgrowskim odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej połączonej z wręczeniem nowego sztandaru.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków, która została odprawiona w miejscowej kaplicy przez ks. kan. dr Romualda Koska. Następnie pododdziały i zaproszeni goście udali się na plac przy strażnicy jednostki OSP Jartypory, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Po złożeniu meldunku, podniesieniu flagi państwowej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego przez Orkiestrę Dętą OSP Liw, nastąpiło przywitanie zaproszonych gości przez Prezesa OSP Jartypory, który odczytał rys historyczny miejscowej jednostki. Następnie pożegnano historyczny sztandar.

Po symbolicznym wbiciu gwoździ przez zaproszonych gości w drzewiec nowego sztandaru, został on poświęcony i wręczony przez Prezesa Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego dh Antoniego Tarczyńskiego – Prezesowi OSP Jartypory dh Maciejowi Korzuchowskiemu. Nowy sztandar został następnie przekazany pocztowi sztandarowemu. W dalszym etapie obchodów nastąpiło poświęcenie oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Jubileusz był również doskonałą okazją, aby uhonorować medalami i odznaczeniami zasłużone dla jednostki druhny i druhów za wieloletnią ofiarną służbę w ochronie przeciwpożarowej. Na zakończenie zaproszeni goście zabrali glos, dziękując strażakom ochotnikom za ratowanie życia zdrowia i mienia oraz ich działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Artur Gonera w swoim przemówieniu podziękował druhom, podkreślając ich zaangażowanie w codzienną służbę oraz życzył wszelkiej pomyślności strażakom i ich rodzinom. Ponadto, st. bryg. Artur Gonera z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia OSP w Jartyporach wręczył Prezesowi OSP pamiątkowy obraz przedstawiający Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie, nazywaną „Świątynią mazowieckich strażaków”.

Uroczystość 100-lecia zaszczycili swoją obecnością:
– Pani Maria Koc – Senator RP,
– Pan Maciej Górski – Poseł na Sejm RP,
– Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego,
– st. bryg. Artur Gonera – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– dh Antoni Tarczyński – Prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego,
– dh Ireneusz Królik – Członek Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego,
– st. bryg. Dariusz Maciąg – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Węgrowie,
– dh Bogdan Szymański – Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
– dh Bogdan Doliński – Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
– przedstawiciel Starosty Węgrowskiego, wójtowie, burmistrzowie pow. węgrowskiego oraz mieszkańcy miejscowości Jartypory.

Opracował: st.bryg. Dariusz Maciąg – KP PSP Węgrów, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: archiwum OSP Jartypory.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.