Tymczasowy areszt za pobicie

11 maja policjanci z Halinowa otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano trzech podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Sprawdzenie wykazało, że jeden z nich jest poszukiwany listem gończym. Drugi zatrzymany także był poszukiwany, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec wszystkich podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Halinowie wpłynęło zgłoszenie informujące o pobiciu mężczyzny na terenie jednego z hoteli w powiecie mińskim. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy ustalili że 35-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Podejrzenie pobicia zostało skierowane na trzech mężczyzn, którzy oddalili się z miejsca. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie, przy wsparciu mińskich mundurowych zatrzymali wszystkich trzech, podejrzanych o pobicie mężczyzny.

Pierwszy do sprawy został zatrzymany 20-latek. Sprawdzenie policyjne wykazało, że jest on poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. W toku dalszych czynności, policjanci zatrzymali kolejną osobę. Był nim 29-latek. To sprawdzenie pokazało, że jest on poszukiwany listem gończym, celem odbycia 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna do niedawna przebywał za granicą, skutecznie uchylając się przed odbyciem kary. Dodatkowo na miejsce zatrzymania przyjechał autem, mimo że posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Razem z nim został zatrzymany 18-latek, który także jest podejrzany o pobicie.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 29-latek odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.