Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu

W czwartek (9.05) w Radomiu odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

Uroczystość, jak co roku zainaugurowała Msza Święta w intencji wszystkich strażaków, która odbyła się w kościele garnizonowym przy Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu. Nabożeństwu przewodniczył ks. ppłk Łukasz Józef Hubacz wraz z ks. Krzysztofem Chodowiczem i ks. Gabrielem Marciniakiem. Następnie na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kpt. Kamila Stefankiewicza Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Arturowi Gonerze.

Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu st. bryg. Łukasz Szymański wraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Radomiu dh Pawłem Tuzinkiem przywitali uczestników uroczystości.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka to święto całego pożarniczego środowiska z powiatu radomskiego, jest to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków i osób zaangażowanych w sprawy pożarnictwa. Dlatego kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń, odznak i nagród, a także aktów nadania wyższych stopni.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich strażaków za ich trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę.

W imieniu awansowanych i wyróżnionych głos zabrał st. kpt. Dominik Szymczyk, który podziękował przełożonym za docenienie zaangażowania strażaków w wypełnianiu obowiązków służbowych.

Uroczystość zakończono złożeniem wieńca pod pomnikiem poległych strażaków, a zwieńczeniem wydarzenia była defilada pododdziałów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w oprawie muzycznej wykonanej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Obrony Terytorialnej pod batutą st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością m. in.:
– Pan Adam Bielan – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
– Pan Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego,
– nadbryg. Artur Gonera – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
– st. bryg. Paweł Fliszkiewicz – Prorektor – Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych Akademii Pożarniczej,
– dh Zbigniew Gołąbek – Członek Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego,
– Pani Marta Michalska – Wilk – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia,
– Pan Krzysztof Murawski – Wicestarosta Radomski,
– komendanci Państwowej Straży Pożarnej z sąsiednich komend,
– kierownicy i komendanci współpracujących służb i instytucji,
– byli komendanci wojewódzcy i miejscy ziemi radomskiej,
– przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego,
– funkcjonariusze oraz emeryci Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu,
– prezesi, naczelnicy i druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu,
– przyjaciele oraz sympatycy radomskich strażaków.

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Miejska PSP w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.