Mazowieccy policjanci i terytorialsi podpisali porozumienie

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec oraz Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witold Bubak i Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dr Paweł Lech podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych działań m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych oraz wzajemnych szkoleń.

Głównymi założeniami porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu z 5 i 6 MBOT jest współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych. Aby przygotować się do tego typu wspólnych działań prowadzonych w razie zaistnienia sytuacji kryzysowych, klęsk żywiołowych, czy akcji poszukiwawczych planowane są wspólne szkolenia. Podczas nich będą realizowane tematy m.in. ze sposobu przekazywania informacji pomiędzy funkcjonariuszami Policji i WOT, korzystania z bazy szkoleniowej i materiałów szkoleniowych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej oraz pomocy innych specjalistów. Strony będą udzielać sobie wzajemnego wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania – zgodnie z zawartymi umowami, np. strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu. Wszystkie działania mają na celu zwiększenie potencjału obronnego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli.

Zespół Prasowy KWP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.