Obchody Dnia Strażaka w Płocku

13 maja 2022 roku w JRG 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej wraz z obchodami „Dnia Strażaka 2022”, połączone z oficjalnym przekazaniem i poświęceniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Bulkowie.

Apel okolicznościowy odbył się na placu wewnętrznym JRG 2 Komendy Miejskiej PSP w Płocku. Meldunek o rozpoczęciu przyjął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik, po czym dokonał przeglądu pododdziału i przywitał się z pocztami sztandarowymi. Następnie został odegrany hymn narodowy i nastąpiło podniesienie flagi państwowej. W kolejnej części uroczystości st. bryg. Adam Dobrosielski Komendant Miejski PSP w Płocku przywitał wszystkich przybyłych gości.

Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, poprzez wręczenie odznaczeń, awansów w stopniu oraz wyróżnienia za trud codziennej pracy strażaków i osób zaangażowanych w sprawy pożarnictwa.

Z okazji święta Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia: Krzyż Zasługi i Medal za długoletnią służbę, Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Dyplomy z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań, medale okolicznościowe przyznane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto wręczone zostały decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP.

Kolejną częścią uroczystego apelu było przekazanie oraz poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulkowie.

W imieniu awansowanych i wyróżnionych strażaków głos zabrał st. kpt. Arkadiusz Kostrzewski, który podziękował przełożonym za docenienie zaangażowania strażaków w wypełnianiu obowiązków służbowych. Następnie głos zabierali goście przybyli na uroczysty apel (przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych, organizacji społecznych) składając gratulacje awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym strażakom. Dziękowali płockim strażakom za trud, jaki wkładają w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracę z instytucjami i organizacjami społecznymi, jak również złożone zostały podziękowania za wkład w budowaniu i utrzymaniu sprawnego systemu ochrony przeciwpożarowej na szczeblu powiatu.

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.