Niewłaściwy tonaż betoniarki

O ponad 11 ton za dużo ważyła „gruszka” przewożąca beton. Przekroczony tonaż spowodował także przekroczenie dozwolonych nacisków podwójnej osi napędowej na drogę. Za ciężką betoniarkę wycofali tymczasowo z ruchu funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W czwartek (12 maja) na krajowej „dwójce”, w pobliżu Kałuszyna (powiat miński), patrol z WITD w Radomiu zatrzymał do kontroli betoniarkę. Przewożono nią 12 m3 betonu z Siedlec na budowę w okolicy Kałuszyna. Taka ilość oznaczała, że pojazd może być znacznie przeciążony. Inspektorzy skontrolowali rzeczywistą masę całkowitą betoniarki oraz naciski jej osi na drogę. „Gruszka” z przewożonym betonem ważyła 43,3 t zamiast dopuszczalnych 32 t. Za duży tonaż spowodował również przekroczenie dozwolonych nacisków podwójnej osi napędowej (osie 3 i 4) na drogę o 8 t. Zamiast przepisowych 19 t wynosiły aż 27 t.

Nieprawidłowy transport wstrzymano do czasu doprowadzenia tonażu i nacisków osi pojazdu do właściwych parametrów. Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.