Obtywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Postawą godną pochwały i naśladowania wykazał się motocyklista, który zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. 35-letni kierowca renaulta wsiadł za kółko, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Gdy dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego, na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że 35-letni kierowca reanulta jechał całą szerokością jezdni w Sońsku. Zachowanie kierowcy widział jadący za pojazdem motocyklista, który zatrzymał auto. Gdy wyczuł od kierowcy alkohol, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Mundurowi po przyjeździe na miejsce wykonali badanie stanu trzeźwości kierującego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pijanym kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, mężczyzna podróżował z dwoma pasażerami. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pomimo licznych apeli mundurowi nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i kierują po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze.

„Nie reagujesz – akceptujesz”.

Autor: nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.