Policyjni wodniacy uratowali tonącego nastolatka

W piątkowy wieczór policjanci z Komisariatu Rzecznego w Warszawie błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie o topiącym się w Wiśle nastolatku. Dzięki profesjonalnej i doskonale skoordynowanej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez policjantów, 16-latek został uratowany.

W piątek po godz. 22 policjanci z Komisariatu Rzecznego w Warszawie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który płynął z nurtem Wisły i nagle zniknął pod wodą.

Dyżurny błyskawicznie skierował patrol w składzie mł. asp. Dariusz Michalski oraz mł. asp. Przemysław Woźniak, w rejon Mostu Śląsko-Dąbrowskiego, gdzie nastolatek ostatni raz był widziany. Przy wykorzystaniu łodzi służbowej, wyposażonej w strugowodny silnik zaburtowy, rozpoczęli poszukiwania. Po chwili, wskutek oddziaływania strumienia wody, mężczyzna pojawił się na powierzchni wody, skąd został natychmiast podjęty przez interweniujących policjantów.

Funkcjonariusze wydostali z rzeki chłopca i wciągnęli go na pokład łodzi. Nastolatek choć przytomny, był skrajnie wyczerpany. Policjanci od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy podtopionemu, a następnie przetransportowali 16-latka do Komisariatu Rzecznego, w którym oczekiwała już załoga ratownictwa medycznego.

Decyzją medyków chłopiec został przewieziony do szpitala. Dzięki błyskawicznej reakcji i profesjonalnie przeprowadzonej przez policjantów akcji ratowniczej, chłopiec został uratowany.

podkom. Barbara Szczerba

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.