Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Ciechanowa został ujęty przez świadka, który odebrał mu kluczyki od pojazdu kiedy ten wykonywał dziwne manewry na parkingu. Kierowca miał w organizmie blisko 3 promile.

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę około godz. 18:30. Nietrzeźwy kierowca peugeota chciał przeparkować samochód. W trakcie cofania nie zauważył zaparkowanego opla i w niego uderzył. Manewry pijanego kierowcy widział mieszkaniec Ciechanowa, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie zabierając mu kluczyki. O całym zajściu powiadomił Policję. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 36-letni mieszkaniec Ciechanowa ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. To kolejna sytuacja kiedy świadkowie reagują na widok nietrzeźwych za „kółkiem”. Jest to dowód na to, że mieszkańcy pow. ciechanowskiego nie dają przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze!

Autor: nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.