Obywatelskie ujęcie pijanego kierującego

W ubiegłym tygodniu w Sochaczewie doszło do obywatelskiego ujęcia kierującego, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Samochód, którym jechał, wziął bez zgody właściciela, dodatkowo miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Sochaczewianin trafił już do aresztu.

Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali zgłoszenie, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn dobija się do drzwi mieszkanki Sochaczewa. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

W czasie, gdy policjanci jechali na miejsce, jeden z mieszkańców Sochaczewa będący na spacerze z dziećmi, widział dwóch mężczyzn wsiadających do opla. Podejrzewał, że mogą być pod wpływem alkoholu.

Kierowca opla jeździł osiedlowymi uliczkami, gdy usłyszał sygnały dźwiękowe radiowozu, zatrzymał się i wysiadł z auta. Sochaczewianin obserwujący sytuację, podszedł szybko do kierowcy, uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca i chwilę później przekazał go funkcjonariuszom. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynikało również, że 31 – letni mieszkaniec Sochaczewa nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a także w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Wyjaśnił też, że kierowane przez niego auto, wziął bez wiedzy i zgody właściciela. Sochaczewianin trafił już do zakładu karnego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.