Obywatelskie ujęcie w Dalanówku

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała kierująca volkswagenem kobieta, która została ujęta przez świadka – inną kierującą. Postawa mieszkanki Warszawy zasługuje na pochwałę, bo jej zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejną osobę, która stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

W poniedziałek około godz. 21:00, dyżurny płońskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Dalanówek doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Na kobietę siedzącą za kierownicą volkswagena uwagę zwróciła jadąca w tym samym kierunku mieszkanka Warszawy. Styl jazdy kierującej volkswagenem wskazywał na to, że może być nietrzeźwa. Wyraźnie nie mogła zapanować nad autem i poruszała się całą szerokością drogi. Warszawianka wyprzedziła volkswagena, zmusiła kobietę do zatrzymania auta i oddania kluczyków od pojazdu. Na miejsce wezwała też policję.

Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwa kierująca to 55-letnia mieszkanka gm. Płońsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Prowadzenie samochodu w takim stanie jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zatrzymanie prawa jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata.

Postawa mieszkanki Warszawy oraz rozsądek, jakim się wykazała w tym przypadku, zasługuje na uznanie i podziękowanie. Niewykluczone, że poprzez swoje zachowanie ochroniła zdrowie, a może nawet i życie innej osobie lub osobom na drodze, dla których zatrzymana nietrzeźwa kierująca stanowił poważne zagrożenie.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.