Obywatelskie zatrzymanie sprawcy kradzieży perfum

Słowa uznania należą się 27-letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego, który będąc świadkiem kradzieży sklepowej ujął złodzieja. Mężczyzna poczekał do przyjazdu patrolu, a następnie przekazał amatora cudzej własności interweniującym policjantom. Za popełnione przestępstwo, 35-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (3.01) kilka minut po godz. 16, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został poinformowany, że w jednej z drogerii na terenie naszego miasta został ujęty sprawca kradzieży. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres okazało się, że obywatelskiego zatrzymania dokonał 27-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Mężczyzna podczas robienia zakupów zauważył jak jeden z klientów chowa za kurtką dwa opakowania perfum, po czym pomijając kasy kieruje się w stronę wyjścia. 27-latek bez chwili namysłu ruszył za mężczyzną. Ujął sprawcę kradzieży zanim ten zdążył opuścić teren drogerii.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji mieszkańca naszego powiatu skradziony towar o wartości blisko 1000 zł w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe. 35-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego został zatrzymany na gorącym uczynku, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przasnyscy policjanci dziękują świadkowi za zdecydowaną reakcję oraz ujęcie sprawcy kradzieży. Takie wzorowe zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo.

mł. asp. Ilona Cichocka/KPP w Przasnyszu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.