Obywatelsko ujęty odpowie za kradzież z włamaniem do samochodu

Szybka reakcja i skuteczne działanie właścicielki samochodu zaowocowało ujęciem na gorącym uczynku podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do auta. Kiedy pokrzywdzona interweniowała 42-latek miał już uchylone drzwi jej auta i prawdopodobnie poszukiwał w nim łupów. Patrolowcy zatrzymali mężczyznę, a policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu skompletowali materiał dowodowy i dziś zatrzymany usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Patrolowcy zostali skierowani na parking, gdzie właścicielka volkswagena miała ująć mężczyznę, który włamywał się do jej samochodu.

Na miejscu funkcjonariusze ustali przebieg zdarzenia. Z uzyskanej relacji wynikało, że kobieta po zaparkowaniu swojego auta od razu zwróciła uwagę na kręcącego się po parkingu mężczyznę. Chwilę później okazało się, że ten sam człowiek miał już otwarte drzwi do jej samochodu i czegoś w nim najprawdopodobniej szukał. Zawiadamiająca widząc co się dzieje od razu zareagowała i skutecznie ujęła podejrzanego.

Policjanci zatrzymali wskazanego 42-latka. Trafił do policyjnej celi. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i pozostałe dowody.

Sprawą zajęli się operacyjni i śledczy z wydziału mienia. Od pokrzywdzonej zostało przyjęte zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, policjanci przesłuchali świadka.
Śledczy zgromadzili materiał dowodowy na jego podstawie dziś zatrzymany 42-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.