wtorek, 07 grudnia 2021

Od ponad 4 lat poszukiwany był listem gończym

Dzielnicowy z Pomiechówka zatrzymał mężczyznę, który był poszukiwany ponad 4 lata celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki oraz kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze pełniący na co dzień służbę na terenie gminy Pomiechówek zauważyli mężczyznę, rysopisem odpowiadającemu osobie, która od ponad 4 lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia 34-latek z powiatu nowodworskiego miał do odbycia łączną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Od początku interwencji mundurowi zauważyli, że mężczyzna zachowuje się niespokojnie i jest nerwowy. Podczas czynności zatrzymania, funkcjonariusze ujawnili przy nim amfetaminę, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Mieszkaniec gminy Pomiechówek, żeby tego było mało, kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, w związku z czym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500zł. Następnie 34-latek trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższych 10 miesięcy.

st. asp. Joanna Wielocha/ st. sierż. Damian Korbuszewski


Zobacz również