Odcięli drogę hazardzistom i zabezpieczyli nielegalne automaty

Pułtuscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zlikwidowali nielegalny salon gier znajdujący się na terenie Pułtuska. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Organizatorom procederu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i MUCS doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do prowadzenia gier hazardowych. W wyniku przeprowadzonych działań, w jednym z pułtuskich lokali, mundurowi zabezpieczyli 5 działających automatów i gotówkę w wysokości blisko 8000 zł. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom SCS z MUCS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policja przypomina, że zgodnie z Ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.