Oddała znaleziony portfel a w nim 5 tys złotych

Historia zgubionego portfela z dużą kwotą pieniędzy miała szczęśliwe zakończenie. Znalazła go mieszkanka powiatu kozienickiego i przyniosła do miejscowej komendy. W portfelu znajdowały się jedynie pieniądze oraz paragony, dzięki zaangażowaniu kozienickiego dzielnicowego udało się odnaleźć właścicielkę portfela.

To budujące, że są wśród nas tacy ludzie, jak Pani Beata mieszkanka powiatu kozienickiego. Jej historia zasługuje na uznanie oraz na to, by dowiedziało się o niej więcej osób. Na jednym z parkingów pod marketem w Kozienicach kobieta znalazła portfel, w którym znajdowała się gotówka w różnych walutach w kwocie ponad 5 tys. zł. Kobieta przyszła do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, przekazała dyżurnemu znalezione rzeczy i opisała okoliczności, w których je znalazła. W dotarciu do prawowitego właściciela pomógł dzielnicowy sierż. szt. Jarosław Juźwik z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, który mimo braku dokumentów w znalezionej saszetce, odnalazł właścicielkę zgubionego mienia.

Przykłady z codziennej pracy kozienickich funkcjonariuszy dowodzą, że nie każdego stać na taką uczciwość. Nie raz opisywaliśmy historie osób, które traktowały znalezioną rzecz jak swoją własność i ponosiły tego konsekwencje, wynikające z kodeksu karnego. Uczciwe zachowanie Pani Beaty mieszkanki powiatu kozienickiego jest godne naśladowania i warte wyróżnienia. Pani Sylwia w podziękowaniu za uczciwość odpłaciła się znaleźnym.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.