środa, 27 października 2021

Odpowie za 20 transakcji przy użyciu kradzionej karty

Policjanci operacyjni z wydziału mienia, w ramach kolejnej realizacji ustalili, kim jest, a następnie zatrzymali 32-latkę, która na przestrzeni miesiąca dokonała 20 transakcji skradzioną kartą płatniczą. Łącznie kobieta zrobiła zakupy za prawie 900 złotych. Teraz odpowie za przełamanie zabezpieczeń bankowych i kradzież pieniędzy.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży karty płatniczej i wykonaniu 20 transakcji na łączną kwotę prawie 900 złotych. Wszystko działo się na przestrzeni miesiąca, pomiędzy początkiem listopada a pierwszymi dniami grudnia. Sprawa trafiła do wydziału mienia.

Policjanci operacyjni podjęli ustalenia. Dokonali niezbędnych sprawdzeń, dotarli do zapisów monitoringów i na podstawie własnej wiedzy operacyjnej, a także posiadanemu rozpoznaniu środowiska przestępczego i pozyskanym informacjom, wytypowali podejrzewaną o dokonanie tych przestępstw.

Kiedy tyko funkcjonariusze potwierdzili, gdzie może znajdować się poszukiwana przez nich kobieta od razu pojawili się w okolicy tego miejsca i podjęli obserwację. Niedługo później zauważyli idącą chodnikiem 32-latkę i natychmiast ją zatrzymali.

Podejrzewana przyznała, że faktycznie posługiwała się kartą, która nie należała do niej, zrobiła kilka razy zakupy, ale przede wszystkim wykorzystała ją do nabycia większej ilości biletów komunikacji miejskiej. Na koniec kartę wyrzuciła.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, na podstawie zgromadzonych dowodów, przedstawili zatrzymanej zarzut dokonania czynem ciągłym dwudziestu przełamań zabezpieczeń bankowych i kradzieży w ten sposób pieniędzy w kwocie prawie 900 złotych.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy