Odpowie za kradzież elementów infrastruktury kolejowej

Dzielnicowa z Nowej Suchej ustaliła sprawcę kradzieży metalowych elementów infrastruktury kolejowej. Straty wyniosły prawie 50 tys. zł. Mieszkaniec powiatu łowickiego usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniesie również osoba, która przyjęła słupki i obrzeża w skupie złomu.

W sierpniu w Nowej Suchej doszło do kradzieży metalowych elementów infrastruktury kolejowej. Sprawca zabrał kilkadziesiąt słupków i obrzeży, które miały być wykorzystane do budowy ekranów dźwiękochłonnych przy torach kolejowych. Straty wyniosły prawie 50 tys. złotych.

Dzielnicowa z Nowej Suchej ustaliła, że sprawcą może być 35-letni łowiczanin, który na terenie ościennego powiatu dopuścił się podobnych przestępstw. Sochaczewscy policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali go i doprowadzili do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży metalowych elementów infrastruktury kolejowej. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że słupki i obrzeża zostały sprzedane w jednym z punktów skupu złomu na terenie powiatu łowickiego. Osoba, która przyjęła skradzione elementy również poniesie konsekwencje.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.