Odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z wstępnych informacji wynika, że sprawca skradł alkohol i łososia, schował towar do reklamówki i wyszedł ze sklepu nie płacąc. Na tę sytuację zareagował pracownik ochrony, który wybiegł za mężczyzną. Po pościgu za złodziejem, pracownik ochrony ujął go, wtedy ten szarpał się, odpychał go i uderzył łokciem w twarz. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna skradł w sklepie alkohol i łososia. Ukrył towar w reklamówce i szybkim krokiem wyszedł ze sklepu. Kiedy zauważył to pracownik ochrony, wybiegł za nim. Kiedy dobiegł za uciekającym mężczyzną ten szarpał się, odpychał ochroniarza, w końcu uderzył go łokciem w twarz. Pracownik ochrony nie dał za wygraną, ujął mężczyznę i wraz z przechodniem poinformowali policjantów o tym co się wydarzyło.

Policjanci zatrzymali 38-latka i doprowadzili do komendy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska/mw

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.