wtorek, 20 kwietnia 2021

Odpowie za paserstwo nieumyślne

Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 43-latka, który posiadał przy sobie kradziony telefon. Mężczyzna odpowie za paserstwo nieumyślne. Odzyskany telefon wróci do właściciela. Za przestępstwo paserstwa nieumyślnego kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu tego roku miała miejsce kradzież telefonu. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, który mógł być w posiadaniu kradzionego telefonu. 43-latek miał przy sobie poszukiwany telefon. Twierdził, że kupił go od znajomego nie podejrzewając, że może pochodzić z przestępstwa.

Telefon został zabezpieczony, a zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego, do którego się przyznał. Odzyskany telefon powróci do właściciela.

Przypominamy, aby przy zakupie rzeczy po „okazyjnej” cenie zachować ostrożność i rozwagę. Zazwyczaj takie przedmioty pochodzą z przestępstwa kradzieży lub rozboju. Osoba, która kupiła taką rzecz prędzej czy później zostanie ustalona i zatrzymana. Przedmiot zostanie jej odebrany, a ona sama naraża się na odpowiedzialność karną i odpowiada przez sądem jako paser.

Za pasterstwo nieumyślne kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka


Nasi partnerzy