Niedzielne wyratowanie o poranku

W minioną niedzielę o godzinie 8.00 patrol motorowodny Komisariatu Rzecznego Policji wyłowił z Wisły wyczerpanego mężczyznę. Jak się później okazało obywatel Ukrainy nie był w stanie podać okoliczności w jakich znalazł się w wodzie. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przekazano mężczyznę załodze Pogotowia Ratunkowego, która odwiozła go do szpitala.

Kilka minut po godzinie 8.00 policjanci z Komisariatu Rzecznego otrzymali informację o osobie unoszonej przez nurt pomiędzy mostem Gdańskim, a mostem Grota Roweckiego. To miejsce przy takim niskim stanie wody w Wiśle jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na liczne kamienne rafy. Patrol motorowodny zauważył mężczyznę około 300 metrów przed mostem Grota Roweckiego. Tonący walczył z silnym nurtem, wielokrotnie znikając pod powierzchnią wody. Policjanci wyłowili wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy w tym zabezpieczenia termicznego. Po rozpytaniu mężczyzna okazał się obywatelem Ukrainy. Niestety nie był w stanie wytłumaczyć jak i kiedy znalazł się w wodzie. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Po dopłynięciu do portu Komisariatu Rzecznego mężczyznę przekazano załodze Pogotowia Ratunkowego, która niezwłocznie przewiozła poszkodowanego do szpitala.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.