Odpowiedzą za kradzież i paserstwo

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże m.in. gier komputerowych, kodów aktywacyjnych i perfum z magazynu w którym pracowali. Straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Członek rodziny jednego z zatrzymanych usłyszał zarzuty paserstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 30-letniego pracownika jednego z magazynów, który ukradł nośniki z popularną grą komputerową. Znaleziono przy nim 12 płyt o wartości kilku tysięcy złotych. W trakcie dalszych czynności, w jego aucie znaleziono kilkanaście kolejnych opakowań z grami. Kradzione płyty zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Z ustaleń policjantów wynika, że oprócz 30–latka w przestępczym procederze brali udział dwaj inni pracownicy magazynu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie pierwszy z zatrzymanych usłyszał łącznie 14 zarzutów kradzieży gier komputerowych i kodów aktywacyjnych. Drugi z zatrzymanych usłyszał 16 zarzutów kradzieży gier komputerowych i perfum oraz 9 zarzutów paserstwa. Policjanci ustalili, że mężczyzna sprzedawał przez internet kradzione przedmioty. Ostatniemu z pracowników zarzuca się 8 kradzieży gier i perfum. Dwa zarzuty paserstwa usłyszał również członek rodziny zatrzymanego 30–latka, który sprzedał w internecie kradzione kody.

Szkody spowodowane przez nieuczciwych pracowników wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kradzież i paserstwo są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.