Odprawa roczna Mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej

28 lutego 2023 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się narada roczna kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych PSP województwa mazowieckiego.

Spotkanie otworzył st. bryg. Jarosław Piotrowski Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, który w swoim wystąpieniu podkreślił zaangażowanie strażaków w minionym 2022 roku i podziękował funkcjonariuszom PSP i druhom OSP za ich poświęcenie, profesjonalizm i skuteczność w działaniu.

Następnie Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP wraz z Zastępcami: st. bryg. Arturem Gonerą, st. bryg. Rafałem Zimochockim oraz st. bryg. Tomaszem Cybul przedstawili dane z zakresu działalności operacyjnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ilość i rodzaj podejmowanych działań przez mazowieckich strażaków, działalności logistycznej z uwzględnieniem zakupów sprzętowych oraz inwestycji budowlanych, działalności teleinformatycznej, szkoleniowej, kontrolno-rozpoznawczej, kadrowej, organizacji i nadzoru, działalności w ramach prewencji społecznej, współpracy z OSP, a także wskazali cele i kierunki działania na rok 2023.

W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Wicewojewoda Mazowiecki Pan Sylwester Dąbrowski, Prezes Zarządu OW ZOSP RP województwa mazowieckiego Druh Antoni Jan Tarczyński, a także kierownicy komórek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie i Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP z terenu województwa mazowieckiego.

Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła podziękował mazowieckim strażakom za dotychczasową służbę, zaangażowanie i poświęcenie w realizacji zadań służbowych i działań ratowniczo-gaśniczych. Jednocześnie przekazał główne kierunki i zadania zaplanowane do realizacji przez Państwową Straż Pożarną w 2023 roku.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za całoroczną działalność i zaangażowanie oraz zadeklarowali podtrzymanie bardzo dobrej współpracy i wsparcie planowanych przedsięwzięć

Na terenie województwa mazowieckiego w 2022 roku odnotowano 90 635 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej. W porównaniu do roku 2021 nastąpił wzrost ilości zdarzeń o 6638 co stanowi 7,9 % wzrostu (w 2021 roku odnotowano 83 997 zdarzeń). Ubiegły rok na Mazowszu to 19 407 pożarów, 61 806 miejscowych zagrożeń oraz 9 399 fałszywych alarmów. Ogółem w pożarach i miejscowych zagrożeniach zginęło 927 osób, a 5440 odniosło obrażenia.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
Zdjęcia: str. Arkadiusz Malik – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.