Odprawa roczna w sochaczewskiej policji

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie odbyła się odprawa roczna. W spotkaniu z policjantami, przedstawicielami samorządów i prokuratury wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego zs. w Radomiu, insp. Dariusz Król.

W odprawie wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański i jego zastępca mł. insp. Marek Jabłoński, Pani Anna Pawłowska reprezentująca Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki, wójtowie i przedstawiciele gmin z powiatu sochaczewskiego, Prokurator Rejonowy w Sochaczewie Agnieszka Kołodziejska – Soja, a także kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy sochaczewskiej komendy oraz podległych posterunków.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański omówił wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Szef sochaczewskich policjantów mówił o zwalczaniu przestępczości w powiecie sochaczewskim, w tym narkotykowej (policjanci zabezpieczyli w 2022 roku prawie 11,5 kg narkotyków), ale także o skuteczności poszukiwań osób zaginionych i tych, którzy ukrywają się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Na koniec opowiedział o najciekawszych sprawach realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. Marek Jabłoński podsumował pracę funkcjonariuszy z wydziału prewencji i ruchu drogowego. Komendant omówił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na której zaznaczono w ubiegłym roku ponad 1250 zagrożeń. Do najczęściej zgłaszanych należą przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa i nieprawidłowe parkowanie. Odniósł się również do ilości przeprowadzonych interwencji w ciągu roku, wywiadów lub innych czynności zleconych do realizacji przez dzielnicowych, działań profilaktycznych oraz ilości prowadzonych postępowań w sprawie o wykroczenia.

W części poświęconej ruchowi drogowemu skupił się na wypadkach drogowych, przede wszystkim tych ze skutkiem śmiertelnym, a także działaniach zmierzających do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych na drogach powiatu sochaczewskiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król podziękował policjantom za ciężką pracę i osiągnięte wyniki oraz podkreślił jak ważna jest współpraca z innymi służbami i instytucjami dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Sochaczew Pan Piotr Osiecki, który w imieniu własnym, Pani Anny Pawłowskiej reprezentującej zarząd powiatu oraz wójtów podziękował za pracę policjantów.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.