Ukradł kartę i wypłacił z bankomatu kilka tysięcy złotych

40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił w ręce policjantów z Pilawy kilka dni po tym, jak ukradł swojej krewnej kartę bankomatową i wypłacił z jej konta kilka tysięcy złotych. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci zatrzymali podejrzanego i przedstawili mu 12 zarzutów.

Jak ustalili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie, pokrzywdzona zorientowała się, że ktoś ukradł jej kartę bankomatową, przy użyciu której kilkukrotnie wypłacał z jej konta gotówkę. W wyniku tego przestępstwa kobieta straciła kilka tysięcy zł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, w którym z bankomatów zostały dokonane transakcje. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z różnych miejsc. Po przejrzeniu zapisów z kamer wytypowali osobę, która okazała się krewnym pokrzywdzonej. Kobieta potwierdziła podejrzenia policjantów. Na podstawie zarejestrowanego wizerunku policjanci wspólnie z pokrzywdzoną ustalili tożsamość złodzieja.

40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty dotyczące usiłowania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.