Odpust i zakończenie obchodów jubileuszu 300-lecia Pasjonistów

W Przasnyszu odbyły się uroczystości związane z odpustem i rozpoczęciem oktawy ku czci Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki. Mszy świętej przewodniczył JE ks. bp Piotr Libera, biskup płocki. Jednocześnie zakończono przasnyskie obchody roku jubileuszowego 300-lecia Pasjonistów.

Uroczysta Msza święta wśród licznie zgromadzonych wiernych w przasnyskim kościele ojców pasjonistów rozpoczęła się o godzinie 17:00. Procesja zdążająca do prezbiterium zatrzymała się najpierw przy kaplicy Matki Bożej Niepokalanej, gdzie ks. bp Piotr Libera wraz z duchowieństwem pokłonił się przasnyskiej Przewodniczce.

Następnie, po rozpoczęciu Mszy świętej znakiem krzyża, delegacja wiernych powitała księdza biskupa oraz złożyła życzenia o. przeorowi Wiesławowi Wiśniewskiemu i o. Janowi Koziatkowi z okazji obchodzonej przez nich 35. rocznicy święceń kapłańskich. Potem tradycyjnie już wybrzmiały Nieszpory o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Ks. bp. Piotr Libera w wygłoszonej homilii wspomniał o czcigodnym Słudze Bożym o. Bernardzie Kryszkiewiczu, zachęcając wiernych do naśladowania jego miłosiernej postawy w stosunku do chorych i potrzebujących, a także do odwagi w obliczu panującej pandemii. Ksiądz biskup wyraził również swoje nadzieje na rychłą beatyfikację o. Bernarda i polecił zebranym, aby “sprowadzali go na ołtarze” poprzez modlitwę.

Na zakończenie, po procesji eucharystycznej i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, o. prowincjał Łukasz Andrzejewski zabrał głos, aby podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów jubileuszu 300-lecia Pasjonistów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.