Odzyskane pojazdy i podzespoły samochodowe – realizacja grupy „Kobra”

Policjanci z południowopraskiej grupy „Kobra” przy pomocy funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach prowadzonych czynności operacyjnych dotarli do mężczyzny powiązanego ze środowiskiem złodziei samochodowych. 46-latek usłyszał 3 zarzuty paserstwa.

Policjanci z grupy „Kobra” w zeszłym tygodniu dotarli do 46-letniego mężczyzny, który na swojej posesji przechowywał pojazdy i ich podzespoły pochodzące z przestępstwa. Przy współpracy z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udali się na posesję na której mężczyzna prowadził warsztat samochodowy. Dokonane sprawdzenia w warsztacie i na posesji 46-latka doprowadziły funkcjonariuszy do ujawnienia 2 pojazdów pochodzących z kradzieży z terenu Drobina i Austrii oraz silnika z pojazdu marki Audi skradzionego na terenie warszawskiej Pragi Południe.

46-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a pojazdy i ich podzespoły zostały zabezpieczone przez policjantów. Zebrane materiały dowodowe pozwoliły na postawienie mężczyźnie 3 zarzutów paserstwa. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe.

mł.asp. Małgorzata Gębczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.