Okradał hotele, został zatrzymany

Policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KRP Warszawa VII dwa dni po przyjęciu zgłoszenia dotarli do 29-latka i go zatrzymali. Odpowie za kradzież telewizora, podkładów pod materace i ręczników. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany, miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Poszukiwany okazał się także 48-latek, który w chwili interwencji był w towarzystwie podejrzanego.

Do komendy wpłynęło zgłoszenie z hotelu. Chodziło o kradzież telewizora, podkładów pod materace i ręczników z jednego z pokoi.

Po przeanalizowaniu zawiadomienia policjanci z wydziału mienia od razu przystąpili do działania. Szybko pozyskali informacje, dokonali kilku sprawdzeń i ustalili miejsce, gdzie może ukrywać się 29-latek. Dwa dni później mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany w celu osadzenia w areszcie śledczym, ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności. W mieszkaniu, gdzie policjanci znaleźli podejrzanego był też 48-latek , który również był poszukiwany.

Zatrzymany podejrzany początkowo udawał, że nie ma pojęcia, czego policjanci od niego chcą. Później jednak przyznał, że faktycznie wyniósł z pokoju wskazane rzeczy, a także że dla niepoznaki zamienił telewizor na monitor komputera. O tej zamianie akurat funkcjonariusze doskonale wiedzieli, nie uszło to uwadze właścicieli hotelu, policjanci zabezpieczyli monitor już podczas czynności na miejscu zdarzenia.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zebrali materiał dowodowy i przedstawili 29-latwi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tek sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.