środa, 19 stycznia 2022

Okradali domy z rusztowań oraz innego wyposażenia

Policjanci z mokotowskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 44-latka oraz 34-latka podejrzanych o kradzieże rusztowań i elementów budowlanych z placów budowy, oraz odzyskali skradzione przedmioty. Podejrzani zostali przyłapani na przewożeniu i rozładowywaniu desek, stempli, legarów i rusztowań na terenie jednej z działek ogródków działkowych Augustówka. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty, za które teraz sąd może ich skazać na 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że na terenie Mokotowa działa grupa mężczyzn dokonujących kradzieży rusztowań oraz elementów budowlanych z placów budowy. Skradzione przedmioty mieli przywozić dostawczym Iveco, który w dniu zatrzymania podejrzanych zaparkowany został przy ul. Polkowskiej na warszawskim Mokotowie.

Kiedy operacyjni pojechali w to miejsce, faktycznie ujawnili samochodów o takich cechach. Wewnątrz nikogo nie było. W niedługim czasie za kierownice dostawczego pojazdu wsiadł mężczyzna o podjechał nim do końca ulicy. Tam dosiadł się drugi mężczyzna, który przyjechał na miejsce osobówką. Mężczyźni pojechali furgonetką na teren ogródków działkowych Augustówka, gdzie rozładowywali rusztowania oraz inne elementy skradzione z placu budowy.

44-latek oraz jego o 10 lat młodszy wspólnik zostali wylegitymowani i zatrzymani. Funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji oraz samochodu dostawczego, gdzie ujawnili i zabezpieczyli deski, stemple, legary budowlane oraz rusztowania pochodzące z kradzieży.

Wiedząc, skąd pochodzą przedmioty, powiadomili też ich właściciela, który przyjechał na miejsce i rozpoznał wszystko jako swoją własność. Całość trafiła na policyjny parking depozytowy. Podejrzani mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnych celach. Obaj usłyszeli już zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

podkom. Robert Koniuszy


Zobacz również