Okradł mieszkanie, które wynajmował

Sprawne działanie policjantów z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o kradzież z mieszkania sprzętu rtv i agd o wartości kilku tysięcy złotych. Zatrzymany po policyjnym pościgu mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Policjanci odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mieszkaniowej, która miała miejsce na terenie Ostrołęki. Według osoby zgłaszającej sprawcą może być mężczyzna, który od niego wynajmował mieszkanie i nie oddał mu kluczy.

Szybko ustalono, że skradzione przedmioty mogą znajdować się w jednym z ostrołęckich lombardów. Dlatego policjanci pojechali w jego rejon, gdzie zauważyli wytypowanego do popełnienia tej kradzieży 28-letniego mieszkańca powiatu płońskiego. Ten jednak na widok policjantów zaczął uciekać, mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Przewieziono go do ostrołęckiej komendy policji i osadzono w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mu zarzutu kradzieży do którego się przyznał. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty, które po wykonanych czynnościach wróciły do zadowolonego z zakończenia policyjnej akcji właściciela.

Pamiętajmy, aby w miarę możliwości wymienić zamki po poprzednim „wynajmującym” nasze mieszkanie. Dzięki temu będziemy pewni, że nasze mieszkanie jest bezpieczne.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.