Służba Więzienna udaremniła transfer substancji narkotycznej na teren zakładu karnego

Nietypowy przemyt kokainy udaremnili funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach. Przy kobiecie ubiegającej się o wstęp na teren jednostki w celu widzenia z synem ujawniono chusteczkę nasączoną kokainą

Prowadzone w sposób sumienny i permanentny czynności profilaktyczne przez funkcjonariuszy siedleckiej jednostki penitencjarnej pozwoliły udaremnić transfer substancji narkotycznej na teren zakładu karnego. Przedostanie się takiej substancji za wysoki mur mogłoby być źródłem zaistnienia sytuacji godzących w bezpieczeństwo jednostki penitencjarnej. Realizowane czynności profilaktyczne wobec jednego z tymczasowo aresztowanych pozwalały wysunąć uzasadnione przypuszczenie, iż osoby go odwiedzające mogą podjąć próbę transferu na teren zakładu karnego przedmiotów niedozwolonych. Pozyskana informacja znalazła potwierdzenie w rzeczywistości w postaci ujawnienia przy ubiegającej się o widzenie z synem 70-letniej kobiecie chusteczki nasączonej substancją narkotyczną. Badanie testem wykazało, iż chusteczka zawinięta w folię spożywczą jest nasączona kokainą. Kobietę wraz z ujawnionym przedmiotem niezwłocznie przekazano funkcjonariuszom Policji.

Dzięki sumiennej i profesjonalnej pracy zespołu funkcjonariuszy udało się zapobiec transferowi na teren jednostki substancji narkotycznej, co gwarantuje utrzymanie optymalnego poziomu bezpieczeństwa w tutejszej jednostce penitencjarnej. Efektywne działania Służby Więziennej są możliwe dzięki systematycznym szkoleniom kadry wszystkich pionów służby z zakresu przeciwdziałania przenikaniu środków odurzających i przedmiotów niedozwolonych do zakładów karnych i aresztów śledczych.

Trefna, nasączona kokainą chusteczka pośród innych suchych chusteczek higienicznych z pewnością nie została zapakowana na linii produkcyjnej. Opisane zdarzenie i wzorowa realizacja obowiązków służbowych funkcjonariuszy siedleckiej jednostki penitencjarnej niech będą przestrogą dla osób, które próbując dostarczyć do zakładu karnego środki odurzające same narażają się na umieszczenia w izolacji więziennej.

Tekst i zdjęcia: por. Przemysław Turyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.