Okradli aptekę a sprzęt medyczny zastawili w lombardzie

Policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego garwolińskiej komendy wpadli na trop trzech mężczyzn, którzy okradli jedną z aptek. Ich łupem padły ciśnieniomierze i termometry. Sprawcy sprzedali skradzione przedmioty, a także zastawili je w lombardzie. Policjanci odzyskali część sprzętu. Podejrzani przyznali się do przestępstwa, za które grozi do 5 lat więzienia.

Kryminalni wpadli na trop podejrzanych o kradzieże w jednej z aptek na terenie miasta. Ustalili również, w którym lombardzie zastawili sprzęt medyczny. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zrekonstruowali, w jaki sposób dochodziło do przestępczego procederu. Mężczyźni wspólnie lub na zmianę, wchodzili do apteki, skąd zabierali asortyment medyczny. Następnie wychodzili nie płacąc za towar. Ich łupem padały przeważnie ciśnieniomierze i termometry, które następnie sprzedawali innym osobom, jak również zastawili w jednym z lombardów. W wyniku kradzieży straty apteki wyniosły ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego sprzętu.

Wszyscy trzej mężczyźni (31-51 lat) zostali zatrzymani. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.