Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Operacyjni z wydziału mienia uratowali życie 14-latki

Policjanci operacyjni z wydziału mienia ocalili ludzkie życie, wartość największą. 14-latka właśnie im zawdzięcza to, że żyje. To oni, błyskawicznie, bez chwili zawahania, zareagowali na niebezpieczną sytuację, którą zauważyli przejeżdżając Mostem Poniatowskiego. Zdjęli nastolatkę z barierki. Zapewnili dziewczynce bezpieczeństwo, dali poczucie spokoju i komfortu. 14-latka została przekazana pod opiekę ojca i załogi pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia przejeżdżali Mostem Poniatowskiego w kierunku Śródmieścia. W pewnym momencie zauważyli, że po drugiej stronie Alei Poniatowskiego, wzdłuż jedni w kierunku Pragi Południe, przez barierki mostu przewieszona jest dziewczynka. Wszystko wskazywało na to, że może zrobić sobie krzywdę.

Policjanci, którzy od lat tworzą bardzo zgrany i profesjonalny duet, nie musieli nic mówić i ustalać, po prostu działali. Bez zawahania i na najwyższym poziomie. Błyskawicznie, bezpiecznie, ale też spokojnie, z zapewnieniem dziewczynce najwyższego możliwego w tej sytuacji poczucia bezpieczeństwa, zdjęli ją i zaopiekowali się nią. Na miejsce wezwali załogę pogotowia ratunkowego oraz ojca dziewczynki. 14-latka żyje i to jest najważniejsze.

Można by rzec, że policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, trzeba jednak pamiętać, że przede wszystkim wykazali się czujnością i profesjonalizmem na najwyższym możliwym poziomie. Warto zauważyć, że to zdarzenie to nie tylko policyjna interwencja. Obaj funkcjonariusze są ojcami, jeden ma niewiele młodszą córeczkę, drugi dwóch synów, z których młodszy urodził się dosłownie miesiąc temu. Dla każdego z nich było to więc coś znacznie ważniejszego i trudniejszego niż tylko mechaniczna reakcja, działanie, interwencja. Takie sytuacje pozostaną z policjantami już na zawsze.

Opanowanie, trzeźwość umysłów i profesjonalizm w działaniu funkcjonariuszy sprawiły, że dziewczynka żyje, potrzebne były jeszcze wrażliwość i empatia, by później nawiązać kontakt z ocaloną nastolatką. Wszystkie te i jeszcze mnóstwo innych, pozytywnych, najlepszych cech i zachowań zaprezentowali obaj policjanci operacyjni wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Podkomisarzu, młodszy aspirancie, gratulujemy Waszych wzorowych, najlepszych postaw, jesteśmy dumni, że wspólnie z Wami służymy.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.