Opieka nad dziećmi z narkotykami i alkoholem w tle

Troje nietrzeźwych mieszkańców Żyrardowa zajmowało się dwójką dzieci w wieku 4 miesięcy i 7 lat. Opiekę nad małoletnimi miał przejąć 31-letni partner jednej z kobiet, lecz został zatrzymany przez sochaczewskich funkcjonariuszy za posiadanie narkotyków. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za narażenie dzieci na utratę zdrowia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tuż przed godziną 23, funkcjonariusze dostali informację, że dorośli pod wpływem alkoholu zajmują się małymi dziećmi. Na miejsce pojechał patrol prewencji. Okazało się, że na jednej z posesji odbywała się impreza, w której uczestniczyły dwie kobiety w wieku 29 i 37 lat oraz 23-letni mężczyzna. Na miejscu interwencji były także dwie dziewczynki w wieku 4 miesięcy i 7 lat. Wszyscy pochodzili z powiatu żyrardowskiego.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że dorośli uczestnicy spotkania byli nietrzeźwi. Nie mogli w takim stanie zajmować się dziećmi, więc na przejęcie opieki nad małoletnimi zdecydował się partner jednej z kobiet.

Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Chwilę później 31-latek został zatrzymany, ponieważ w jego saszetce policjanci znaleźli małą elektroniczną wagę i dwie torebki z białą substancją. Mężczyzna powiedział policjantom, że w jednej jest mefedron, a w drugiej amfetamina.

Podejrzany o posiadanie narkotyków został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Taki sam los spotkał trójkę mieszkańców Żyrardowa, wobec których podjęto interwencję. Usłyszeli już zarzuty narażenia dzieci na utratę zdrowia, natomiast zatrzymany 31-latek odpowie za posiadanie środków odurzających.

Materiały w sprawie niewłaściwej opieki nad małoletnimi dziećmi trafiły już do sądu rodzinnego.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.