piątek, 07 października 2022

Opiekowała się starszą kobietą – odpowie za kradzież pieniędzy

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali nietrzeźwą opiekunkę, która jest podejrzana o kradzież pieniędzy. Z informacji wynika, że z portfela pokrzywdzonej miały zostać skradzione pieniądze. Kiedy starsza kobieta zorientowała się co się stało zawiadomiła o wszystkim rodzinę i Policję. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Bemowie zostali powiadomieni przez rodzinę starszej kobiety o tym, że osoba, która opiekowała się nią miała ją okraść. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że starsza kobieta odkładała pieniądze w to samo miejsce, wiedziała o tym opiekująca się nią 65-latka. W momencie gdy pokrzywdzona zorientował się, że brakuje jej pieniędzy zawiadomiła rodzinę i Policję. Kiedy sprawa wyszła na jaw, opiekunka będąc w stanie nietrzeźwości od razu zamierzała opuścić mieszkanie tłumacząc, że nie ma z tym nic wspólnego. Okazało się również, że opiekunka w torebce miała dokładnie tę sama kwotę, która „zniknęła”.

65-latka została zatrzymana, policjanci zabezpieczyli też gotówkę. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mg


Zobacz również