Opiekując się niepełnosprawnym, skradł pieniądze

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Z ustaleń wynika, że miał on opiekować się niepełnosprawnym mężczyzną. Podczas jednej wizyty, kiedy naprawiał kółko w wózku inwalidzkim, po chwili wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i skradł pieniądze. Podejrzany już usłyszał w tej sprawie zarzut w warunkach recydywy.

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że podczas jednej z wizyt mężczyzna miał naprawić wózek inwalidzki swojemu podopiecznemu. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonego i z jego portfela skradł pieniądze w kwocie 1200 złotych.

Policjanci rozpoczęli ustalenia. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 34-latka w jego mieszkaniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy, bowiem w trzy lata temu opuścił więzienne mury za przestępstwo przeciwko mieniu.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.