czwartek, 13 maja 2021

Opiekując się niepełnosprawnym, skradł pieniądze

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Z ustaleń wynika, że

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Z ustaleń wynika, że miał on opiekować się niepełnosprawnym mężczyzną. Podczas jednej wizyty, kiedy naprawiał kółko w wózku inwalidzkim, po chwili wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i skradł pieniądze. Podejrzany już usłyszał w tej sprawie zarzut w warunkach recydywy.

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że podczas jednej z wizyt mężczyzna miał naprawić wózek inwalidzki swojemu podopiecznemu. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonego i z jego portfela skradł pieniądze w kwocie 1200 złotych.

Policjanci rozpoczęli ustalenia. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 34-latka w jego mieszkaniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy, bowiem w trzy lata temu opuścił więzienne mury za przestępstwo przeciwko mieniu.

kom. Marta Sulowska


Nasi partnerzy