Opiekunka okradła swoją 82-letnią podopieczną

Pionkowscy policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę, która okradała swoją podopieczną. W trakcie kilku dni ukradła 3800 zł. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pionek przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. Zaniepokojony syn, którego 82-letnią matką opiekowała się 49-latka zgłosił, że z mieszkania jego matki zginęło 3800 zł. Mężczyzna poinformował, że jedyną osobą, która przebywała w tym czasie w mieszkaniu była kobieta, której zadaniem było sprawowanie opieki nad jego bliską. Aby zapewnić należytą opiekę, w mieszkaniu zamontowane były dwie kamery. O kamerach poinformowana była kobieta, która opiekowała się 82-latką. Kobieta wiedziała, w którym miejscu są one zamontowane i cyklicznie je zasłaniała. Sytuacja ta sprawiła, że w mieszkaniu zamontowano trzecią kamerę, o której nie została poinformowana opiekunka. Dzięki nagraniu z kamery, ustalono, że to właśnie 49-latka ukradła pieniądze.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę, która w trakcie opieki okradała seniorkę. 49-latka przyznała się do zarzucanego czynu. Usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby w przypadkach, gdy potrzebna jest pomoc do opieki nad swoimi bliskimi, często osobami starszymi, zatrudniać osoby znane lub polecane. W przypadku osób obcych, należy sprawdzić informacje o takich kandydatach. Apelujemy również, aby nie przechowywać w mieszkaniach znacznych kwot pieniędzy.

Autor: sierż. szt. Kamil Warda

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.