OPP Warszawa – Trzeci odcinek z serii filmów o pracy policjantów

Komenda Stołeczna Policji przedstawia kolejny z serii filmów pod wspólnym tytułem „Stołeczni” poświęconych pracy policjantów z poszczególnych wydziałów. W każdym odcinku pokazujemy niewątpliwe uroki, ale i trudy tej niebezpiecznej służby. Każdy odcinek pokazuje specyfikę innego wydziału. Trzeci odcinek poświęcony jest codziennej pracy policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Od kilku miesięcy towarzyszymy z kamerą policjantom pełniącym służbę w Komendzie Stołecznej Policji. Chcemy pokazać, jak różne są zadania, które realizuje policja. Są w pracy o różnych porach, służbę pełnią w mundurze albo w ubraniu cywilnym. Łączy ich pasja, zaangażowanie i to „coś”, czego nie da żadna inna praca. To także lojalność, oddanie i odwaga, gdyż każdego dnia narażają swoje życie w walce ze złem, przemocą i brutalnym światem przestępczym.

Odział Prewencji Policji w Warszawie jest największym oddziałem prewencji w Polsce. Zajmuje się on różnego rodzaju zabezpieczeniami na terenie garnizonu stołecznego, jak również na terenie kraju oraz zabezpieczeniem granic.

W tym odcinku zobaczą Państwo, jak wyglądają szkolenia funkcjonariuszy Oddziału Prewencji oraz policyjny sprzęt wykorzystywany przez nich w służbie. Dowiedzą się również o Kompanii Reprezentacyjnej Polskiej Policji, w skład której wchodzą policjanci Kompanii I OPP w Warszawie, którzy biorą udział w wydarzeniach o charakterze ceremonialnym na poziomie państwowym, resortowym oraz religijnym. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.