Ostrołęccy kryminalni zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości 100 tys. złotych

Dobre rozpoznanie policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliło na zabezpieczenie blisko 2 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Trzy z nich usłyszały już zarzuty, a wobec dwóch zastosowano areszt na okres 3 miesięcy. Dzięki policyjnej akcji kilka tysięcy porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży.

W tym tygodniu funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego ustalili, że na terenie Ostrołęki młode osoby mogą posiadać i rozprowadzać znaczne ilości narkotyków. W związku z powyższym kryminalni wieczorem weszli do wytypowanego mieszkania na terenie Ostrołęki, gdzie zastali 4 osoby-2 kobiety i 2 mężczyzn.

Szybko okazało się, że ustalenia policjantów były słuszne. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy narkotyków w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany, a także pieniądze oraz przedmioty mogące mieć związek z przestępstwami narkotykowymi o czarnorynkowej wartości blisko 100 tys. zł. Ponadto przy jednym z mężczyzn znaleziono marihuanę.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Dzięki dobrej współpracy pracy policjantów i prokuratorów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 3 osobom zarzuty. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Natomiast drugiemu z mężczyzn i kobiecie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Spędzą oni także najbliższe miesiące w areszcie, ponieważ został zastosowany wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.