Pijana matka przewoziła samochodem swojego 10-letniego syna

Nieodpowiedzialna, pijana 43-latka przewoziła samochodem swojego 10-letniego syna. Kobieta podróżowała ruchliwą trasą nr 7 od strony Warszawy w kierunku Płońska. Dzięki zgłoszeniu osób postronnych płońscy policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę.

W środę (22.05) dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 7 od strony Warszawy w kierunku Płońska jedzie toyota, którą kieruje prawdopodobnie nietrzeźwa osoba. Kierujaca nim osoba, miała wyraźny problem z zapanowaniem nad nim, co chwilę zjeżdżając na sąsiedni pas ruchu, powodując niebezpieczne sytuacje i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki szybko skierowali się na krajową „siódemkę” i zatrzymali japońskie auto. W czasie kontroli drogowej okazało się, że toyotą kieruje 43-letnia cudzoziemka, a razem z nią podróżuje jej 10-letni syn. Od kobiety funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w jej organizmie 1,4 promila. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a auto odholowane zostało na strzeżony parking. Pijaną kobietę i jej syna policjanci przekazali pod opiekę wskazanej przez nią osobie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kobieta może również odpowiadać za niewłaściwe sprawowanie opieki nad swoim dzieckiem i narażenie go na niebezpieczeństwo.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska/KPP w Płońsku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.