wtorek, 26 października 2021

Ostrołęccy policjanci zatrzymali kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo śledczego, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przebieg wypadku, do którego doszło na jednej z ulic Ostrołęki. W wypadku zginął pieszy, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany następnego dnia rano.

W Ostrołęce na ulicy Witosa doszło do potrącenia 22-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Po zderzeniu kierowca auta uciekł z miejsca. W wyniku potrącenia pieszy zginął. Po wypadku działania policjantów z Ostrołęki przebiegały dwutorowo. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności na miejscu wypadku, zbierali ślady, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia szkic oraz zdjęcia.

W tym samym czasie policjanci wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania podejrzanego o spowodowanie wypadku. Funkcjonariusze badali każdy szczegół i weryfikowali każdy napływający sygnał. Ich działania pozwoliły na ustalenie marki pojazdu, który brał udział w wypadku. Policjanci odnaleźli samochód, który został ukryty w lesie.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego, zatrzymali 44-latka, który ukrywał się na jednej z nowo budowanych posesji. Został on przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie zostanie osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo śledczego. Trwa ustalanie przebiegu zdarzenia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Nasi partnerzy