Ostrołęccy policjanci zatrzymali włamywaczy

Zaledwie kilkadziesiąt godzin od kradzieży z włamaniem do domu policjanci z Myszyńca i Łysych zatrzymali dwie osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. Usłyszały one już zarzuty. Łupem sprawców padły pieniądze w różnej walucie. Część z nich została już odzyskane. Zabezpieczono także rower, który został kupiony za skradzione pieniądze przez jednego ze sprawców.

W miniony wtorek (4.06) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z domów na terenie powiatu ostrołęckiego. Jak ustalono, sprawcy dostali się do wnętrza domu wybijając jedną z szyb w drzwiach wejściowych. Ich łupem padła gotówką w różnych walutach. Już po kilkunastu godzinach policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunku Policji w Łysych ustalili tożsamość osób podejrzewanych o te włamanie. Po kilku kolejnych godzinach zostali oni zatrzymani. Okazali się nimi kobieta w wieku 47-lat i 36-letni mężczyzna. Zostali oni przewiezieni do ostrołęckiej komendy Policji i osadzeni w policyjnym areszcie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie zarzutu dotyczącego kradzieży z włamaniem. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności odzyskali także znaczną część skradzionej gotówki, zabezpieczyli także rower, który został przez kobietę kupiony za skradzione pieniądze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Łysych. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.