Ostrołęcki dzielnicowy nie dał żadnych szans poszukiwanemu

Na widok dzielnicowych rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim w pościg pieszy. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany i szybko obezwładniony. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary blisko pół roku pozbawienia wolności. Dzięki determinacji i sprawnym działaniom ostrołęckich dzielnicowych mężczyzna nie uniknie kary i najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Dobre rozpoznanie i ścisła współpraca z mieszkańcami – to cechy, które powinny charakteryzować każdego policjanta. Właśnie nimi w minioną niedzielę wykazali się dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Mundurowi ustalili, że w rejonie jednej z posesji na terenie Ostrołęki może przebywać osoba poszukiwana. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, jeden z nich na ich widok zaczął uciekać. W związku z powyższym policjanci ruszyli za nim w pościg m.in. przez ogródki działkowe.

Po kilkuset metrach pieszego pościgu 33-letni „uciekinier” został zatrzymany i szybko obezwładniony. W trakcie dalszych czynności szybko ustalono prawdopodobny powód jego ucieczki. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary blisko pół roku pozbawienia wolności. 33-latek został przewieziony do ostrołęckiej komendy policji i osadzony w policyjnym areszcie. Po wykonanych niezbędnych czynnościach doprowadzono go do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

To już kolejne działania ostrołęckich policjantów, dzięki którym osoby poszukiwane nie unikają odpowiedzialności karnej za swoje czyny.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.