Oszukany na kryptowaluty

55-letni makowianin został oszukany podczas inwestycji w kryptowaluty. Reklamę z ofertą inwestycji znalazł w Internecie. Za pośrednictwem fikcyjnego doradcy inwestował przez ostatnie 4 miesiące przelewając pieniądze na wskazane konta. Zamiast oczekiwanego zysku stracił 108 tysięcy złotych. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców!

W październiku ubiegłego roku 55 – latek przeglądając strony internetowe natrafił na reklamę, która oferowała inwestycje w kryptowaluty i szybki zysk. Kliknął w ikonę, a następnie podał swój numer telefonu. Szybko po tym do mężczyzny odezwała się kobieta, zaoferowała pomoc w inwestowaniu i pewny zysk. Przekonała mężczyznę, by inwestował na platformach internetowych i wykonywał przelewy pieniędzy na konta przez nią wskazane. Trwało to przez 4 miesiące. Makowianin przez cały ten czas był przekonany co do wiarygodności kobiety i procedury postępowania. Jego podejrzeń nie wzbudził nawet wschodni akcent, którym posługiwała się rozmówczyni, dlatego wszystko robił zgodnie z jej instrukcjami. Niestety zapewnienia o szybkim zysku nie miały pokrycia w rzeczywistości. Mężczyzna zamiast obiecywanego zysku stracił 108 tysięcy złotych.

Apelujemy!

– Inwestując w kryptowaluty należy zachować szczególną ostrożność!!!
– Przestrzegamy przed ofertami inwestycji w kryptowaluty odnalezionymi przypadkowo w Internecie.
– Zanim dokonasz pierwszego przelewu sprawdźmy, czy giełda, bądź platforma, na której chcesz zainwestować istnieje.
Warto też przed inwestowaniem zasięgnąć opinii lub porady osoby, która w tych kwestiach posiada większe doświadczenie.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.