Nakręceni na pomaganie

Zbieranie plastikowych nakrętek jest jedną z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych. Choć wydaje się, że plastikowa nakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, to każda jedna wrzucona do oddzielnego pojemnika może stać się cennym wkładem w pomoc potrzebującym.

Funkcjonariusze aresztu na Białołęce na czele z ppłk Anetą Maicką – Dyrektorem Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce chętnie dołączają do tego typu akcji zainicjowanej właśnie przez dyrekcję jednostki. Do tego przedsięwzięcia angażują się także skazani i tymczasowo aresztowani.

W tym roku dołączył się Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, który przekazał do białołęckiej jednostki penitencjarnej znaczną ilość nakrętek zebranych do pojemnika w kształcie serca- usytuowanym właśnie przed urzędem na Białołęce. Dzięki tej współpracy, w lutym 2023 r. przekazane zostało kilkanaście worków pełnych plastikowych zakrętek dla potrzebującego Jasia chorego na SMA.

Nadmienić należy, że w ubiegłym roku przekazaliśmy – trzykrotnie – w sumie 38 worków pełnych nakrętek dla trójki potrzebujących dzieci walczących z chorobą. Akcje zbierania nakrętek to nie tylko przejaw dbania o ekologię. To również jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych, a środki finansowe przekazać na cel charytatywny. Skupy z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów.

Opracowanie: kpr. Olga Żebrowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.