wtorek, 20 kwietnia 2021

Oszukiwali przy sprzedaży paliwa na terenie całego kraju.

Skuteczne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy doprowadziły do zatrzymania 8 osób w sprawie oszustw przy sprzedaży paliwa, trzy z nich usłyszały łącznie 7 zarzutów.

Skuteczne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy doprowadziły do zatrzymania 8 osób w sprawie oszustw przy sprzedaży paliwa, trzy z nich usłyszały łącznie 7 zarzutów. Schwytany został mężczyzna, który był pomysłodawcą i organizatorem procederu przestępczego, 43-latek usłyszał 8 zarzutów związanych z oszustwami. Jak się okazało był on poszukiwany do odbycia kary. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na trzy miesiące, wobec pozostałych dozór policyjny.

Czynności operacyjne płockich Policjantów z wydziału dw. Z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziły do ustalenia składu grupy przestępczej trudniącej się oszustwami przy sprzedaży paliwa. Oszuści podawali się za pracowników firmy produkującej paliwo. W wyniku skutecznych działań funkcjonariusze na początku czerwca dokonali zatrzymania siedmiu osób mających związek ze sprawą. Trzy z nich, podejrzane o oszustwa usłyszały w Prokuraturze Rejonowej w Płocku łącznie 7 zarzutów. Wobec jednego z mężczyzn, tj. 43-latka z Płocka, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec pozostałych dwóch dozór Policji. Podczas przeszukania mieszkań osób zatrzymanych funkcjonariusze, przy użyciu psa do wyszukiwania zapachów narkotyków, ujawnili łącznie 177 tabletek o nieznanym działaniu oraz około 25 gram amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających 43-latek oraz 44-latek również usłyszeli zarzuty. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z zatrzymanych płoccy policjanci zabezpieczyli 11 dowodów osobistych, jeden z nich był podrobiony, reszta widniała jako utracone.

Płoccy kryminalni w wyniku dalszych czynności w sprawie namierzyli i zlokalizowali mężczyznę, który był organizatorem procederu przestępczego, związanego z oszustwami przy zakupie paliwa. Jak się okazało był on również poszukiwany, celem odbycia kary 3,5 roku za inne przestępstwa o podobnym charakterze. Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny a następnie skutecznie doprowadzili do zatrzymania, 9 czerwca na terenie Garwolina 43-latka kierującego grupą. W Prokuraturze mężczyzna usłyszał na chwilę obecną łącznie 8 zarzutów dotyczących oszustw, Sąd z kolei zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym w sprawie oszustw grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Płoccy policjanci nadal pracują nad sprawą. Obecnie trwają dalsze czynności, celem ustalenia osób pokrzywdzonych na terenie całego kraju.

Autor: mł. asp. Krystyna Kowalska


Nasi partnerzy