Otwarcie Centrum Przesiadkowego przy PKP w Pilawie

Parking P&R z ponad 100 miejscami dla aut, 30 dla rowerów, nowe oświetlenie uliczne oraz dwa autobusy komunikacji miejskiej to najważniejsze efekty unijnego projektu zrealizowanego w Pilawie.

Całkowita wartość projektu to ponad 10 mln zł, w tym wsparcie z UE oraz budżetu państwa to blisko 6,8 mln zł. W otwarciu obiektu wzięli udział marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wsparcie unijne pozwoliło na przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji terenów przy dworcu PKP w Pilawie oraz na przygotowanie ich pod budowę centrum przesiadkowego.

W Pilawie powstał m.in. parking P+R o powierzchni blisko 3 tys. m2. W nowo wybudowanych obiektach są 103 miejsca typu „Park&Ride”, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych oraz 30 miejsc „Bike&Ride”. Inwestycja obejmowała również budowę i przebudowę dróg lokalnych oraz utworzenie ścieżek rowerowych. Na terenie centrum przesiadkowego wymieniono również 9 punktów oświetlenia ulicznego. Ponadto zakupiono dwa autobusy, w tym jeden o napędzie hybrydowym

Projekt „Rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego przy Dworcu PKP w Pilawie” o wartości 10,6 mln zł, w tym wsparcie unijne i z budżetu państwa to 6,77 mln zł został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.